Firefox ESR dla korporacji

Pawel Cebula, 10-01-2012 | Źródło: InfoWorld

Wprowadzenie nowego cyklu wydawniczego Firefoksa nie oznacza wyłącznie częstszych aktualizacji. Największe problemy pojawiły się w przypadku korporacji - Mozilla znalazła jednak rozwiązanie.

Nowy cykl wydawniczy sprawił, że Firefox jest znacznie lepiej postrzegany przez społeczność użytkowników - efekty pracy są bardziej widoczne. Część osób mimo to narzeka na konieczność zbyt częstego dokonywania aktualizacji oprogramowania, czy brak kompatybilności z wybranymi rozszerzeniami.
 
Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana w przypadku dużych firm, gdzie aktualizacja oprogramowania takiego jak np. przeglądarki wiąże się z dużym nakładem czasu i pracy ze strony administratorów. Firefox 4, który jako pierwszy został wydany w ramach nowego cyklu przestał być wspierany przez Mozillę już po 3 miesiącach.
 
W związku z tym, powstał pomysł wydawania Firefoksa w wersji ESR - Extentented Support Release. Wersja ta będzie charakteryzowała się przede wszystkim tym, że będzie pojawiać się co 42 tygodnie. Po wydaniu nowej wersji, poprzednia będzie wspierana pod względem aktualizacji przez kolejne 3 miesiące, dając bezpieczny margines wszystkim administratorom.
Ocena 2.7/5 (53.93%) (244 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:

 • Amen
  Dodał: Gość data: 2012-01-10
  W końcu, bo już szukałem alternatywy. W sumie dzięki łatwości aktualizacji to jedyną alternatywą dla Windows wydaje się być IE.
  I kij z propagandą Mozilli / Opery / Chrome.
 • mis
  Dodał: Gość data: 2012-01-10
  chyba jestes niepowazny


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.