IE6 poniżej 1 proc. w USA

Pawel Cebula, 04-01-2012 | Źródło: NetApplicartions

Internet Explorer 6 dla wielu webmasterów był poważnym problemem przy okazji tworzenia stron internetowych. Na szczęście, w przypadku kolejnych krajów liczba użytkowników staje się marginalna.

Kolejnym krajem, który dołączył do listy pośród której procent użytkowników IE6 jest mniejszy niż 1%, zostały Stany Zjednoczone. Ta wersja przeglądarki jest równie rzadko wykorzystywana w innych krajach np. Norwegii, czy Finlandii. W przypadku Stanów Zjednoczonych jest to o tyle istotne, że to jeden z najbardziej zinformatyzowanych krajów na świecie.
 
W przypadku użytkowników mobilnego internetu dominuje Safari, które jest domyślną i preinstalowaną przeglądarką w systemie iOS - użytkownicy tego systemu stanowią 53,3 procenta całości internautów. Kolejne pozycje zajęły Opera Mini (21,66 proc.) i domyślną przeglądarka systemu Android - 15,87 proc.
 
W którym kraju IE6 jest najpopularniejszą przeglądarką internetową? Oczywiście w Chinach - 25,2 procenta użytkowników. Generalnie w przypadku krajów azjatyckich mamy do czynienia z największym wykorzystaniem tej przeglądarki. W tym przypadku jest to spowodowane wykorzystaniem IE6 w wielu firmach.
Ocena 2.74/5 (54.74%) (251 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   ie   opera   microsoft  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.