Chrome najpopularniejszy jeszcze w tym roku?

Pawel Cebula, 02-01-2012 | Źródło: conceivablytech.com

Przeglądarka internetowa Google jest na bardzo dobrej drodze, aby osiągnąć pełny sukces, wyprzedzając wszystkie pozostałe aplikacje, w tym także Internet Explorera. Prognozy dla Chrome są bardzo optymistyczne.

Duże znaczenie podczas zyskiwania kolejnych procentów udziału w rynku przeglądarek internetowych przez Chrome będzie miało również to, jak dynamicznie tracić będą pozostałe aplikacje jak np. Firefox i Internet Explorer. To właśnie w przypadku tych dwóch przeglądarek najprawdopodobniej będziemy mieć do czynienia ze stałym spadkiem popularności.
 
Zakładając, że większość przeglądarek zachowa obecną dynamikę spadków lub wzrostów, jaką mogliśmy obserwować na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, IE pod koniec roku będzie wykorzystywany przez nieco ponad 30 procent użytkowników. W przypadku Firefoksa realne jest utrzymanie udziałów na poziomie ok. 35 procent.
 
Najwięcej zmian wprowadzi Chrome - aplikacja ta może zyskać w przyszłym roku kolejne 8 procent użytkowników. Oznaczałoby to, że Chrome wyprzedzi przeglądarkę IE jeszcze w sierpniu tego roku. Zmiana na pozycji lidera rankingu przeglądarek zbliża się więc wielkimi krokami i jest to kolejny obszar internetu, w przypadku którego rozwiązania zaproponowane przez Google (m.in. szybki cykl wydawniczy) przyniosły wymierne rezultaty.
Ocena 2.63/5 (52.56%) (207 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.