Google+ wyprzedził MySpace?

Pawel Cebula, 02-01-2012 | Źródło: Nielsen

FaceBook i Twitter niezmiennie pozostają najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi. Duży wpływ na taki ranking popularności ma jednak Google+, który bardzo dobrze radzi sobie w walce z konkurencyjnymi serwisami.

Facebook nadal pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym, którego społeczność liczy ponad 800 milionów aktywnych użytkowników. Wynik bez wątpienia imponujący, pozwalając jednocześnie na zdystansowanie pozostałych konkurentów.
 
Firma Nielsen zestawiła wyniki najpopularniejszych serwisów społecznościowych w Stanach Zjednoczonych. Facebook może pochwalić się ok. 138 milionami unikalnych użytkowników w ciągu miesiąca. Drugie miejsce przypadło Twitterowi, w przypadku którego zanotowano ok. 23,5 miliona unikalnych użytkowników - przepaść miedzy dwoma pierwszymi serwisami jest więc ogromna.
 
Z serwisu MySpace korzysta ok. 18 milionów unikalnych użytkowników w ciągu miesiąca - wyniki osiągane przez ten serwis są jednak coraz gorsze, co pozwala konkurentom na wyprzedzenie MySpace w rankingu. Kolejne miejsca przypadły LinkedIn (17 mln UU miesięcznie), Tumblr (11 mln UU) i Google+ (8 mln UU).
 
W przypadku Google+ sytuacja jest jednak nieco skomplikowana. Serwis wystartował w czerwcu i był dostępny tylko dla ograniczonej liczby użytkowników. Ostatnie dane wskazują na to, że Google+ ma na swoim koncie ok. 65 mln użytkowników, co powinno pozwolić na wyprzedzenie Tumblra, LinkedIn i MySpace.
Ocena 2.62/5 (52.39%) (397 głosów)
 • Śledzik
TAGI: facebook   google   twitter   linkedin  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.