300 mln użytkowników mobilnego Facebooka

Pawel Cebula, 30-12-2011 | Źródło: TheNextWeb

Większość osób przyzwyczaiła się do tego, że liczby w przypadku Facebooka są naprawdę imponujące - dotyczy to nie tylko tego, jak bardzo liczna jest społeczność Facebooka.

Statystyki dotyczące Facebooka cały czas robią ogromne wrażenie - zgodnie z ostatnimi danymi, społeczność zgromadzona wokół tego serwisu składa się z ponad 800 milionów użytkowników. W ten sposób Facebook dystansuje nawet inne bardzo popularne serwisy społecznościowe jak np. Twitter, czy Google+.

Ciekawie prezentują się dane dotyczące korzystania z Facebooka za pośrednictwem aplikacji dedykowanych dla urządzeń mobilnych. Okazuje się, że ponad 66 procent aplikacji Facebooka instalowanych na smartfonach znajduje się na urządzeniach z systemem Android i iOS. Oprócz tego aplikacja jest dostępna dla BlackBerry, Windows Phone i Symbiana.

Miesięcznie z aplikacji Facebook dla iOS korzysta ponad 100 milionów użytkowników. W przypadku sytemu Android liczba ta wynosi 87,8 miliona użytkowników. Na trzecim miejscu znalazła się firma Research In Motion producent urządzeń BlackBerry), wyprzedzając telefony z Symbianem i Windows Phone.

Dla niektórych osób takie liczby mogą być sporym zaskoczeniem - osoby związane z Facebookiem mają jednak spore powody do zadowolenia, bo oznacza to, że społeczność użytkowników jest bardzo mocno przywiązana do serwisu.

Ocena 2.56/5 (51.1%) (200 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.