400 mln użytkowników Google+ w 2012 roku?

Pawel Cebula, 28-12-2011 | Źródło: Bloomberg

Google+ jest jednym z bardzo nielicznych serwisów, które mają realną szanse na dotarcie do szerszej grupy użytkowników, mając jednocześnie możliwość konkurowania z Facebookiem.

Najpoważniejszą obawą w przypadku Google+ było to, czy uda się przyciągnąć odpowiednio dużą grupę użytkowników, którzy będą aktywnie uczestniczyć w życiu tego serwisu. W przypadku Google istotne jest jednak to, że koncern posiada ogromne zaplecze, które pozwala na dotarcie do dużej liczby osób.

Google+ cały czas rozwija się bardzo aktywnie - okazuje się, że dziennie do serwisu dołącza 650 tys. nowych użytkowników. Wynik jest całkiem niezły, jednak część osób z pewnością zastanawia się, jaki procent zostaje tam na dłużej, dodając nowe treści korzystając z funkcji serwisu.

Ostatnie informacje Google, które dotyczyły liczby użytkowników "plusa" wskazywały na to, że dołączyło tam ponad 40 milionów osób. Szacuje się, że w tej chwili liczba ta wynosi ok. 62 miliony. Jeżeli Google+ uda się utrzymać dynamikę wzrostu, to bardzo prawdopodobne jest to, że w 2012 roku społeczność będzie liczyła ok. 400 milionów użytkowników.

Ocena 2.66/5 (53.27%) (294 głosów)
 • Śledzik
TAGI: plus   spolecznosci   google   facebook  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.