Rok 2011 w ujęciu Firefoksa

Pawel Cebula, 22-12-2011 | Źródło: RWW

Rynek przeglądarek internetowych zmienia się bardzo dynamicznie. Mozilla chcąc utrzymać się w czołówce stawki była zmuszona do podjęcia szeregu decyzji, które miały przynieść korzystne efekty. Jak 2011 rok wypadł w przypadku Firefoksa?

Ostatnie stabilne wydanie Firefoksa jest 7-krotnie szybsze niż Firefox 3.6. Pod tym względem, programiści Mozilli dokonali bardzo dużego postępu. Przez długi czas mówiono, że Firefox jest przeglądarką zbyt powolną, szczególnie w porównaniu do innych nowoczesnych aplikacji. Równie istotne jest zmniejszenie zużycia pamięci (o 50 procent) przez Firefoksa.

W 2011 roku zaprezentowano również funkcję Firefox Sync, która umożliwia łatwe synchronizowanie elementów między przeglądarkami. Za pośrednictwem tej funkcji zsynchronizowano ponad 25 miliardów elementów takich jak zakładki, hasła, czy otwarte karty. W tym roku pojawiła się również mobilna wersja Firefoksa, która jest przeznaczona dla systemu Android.

Warto również wspomnieć o funkcji "Do Not Track", która ma na celu lepszą ochronę prywatności użytkownika. Adaptacja tej funkcji w przypadku przeglądarki mobilnej wynosi 17.6 procenta. W przypadku użytkowników Firefoksa w wersji przeznaczonej dla komputerów, korzysta z niej ok. 6 procent użytkowników.

W ciągu całego 2011 roku, użytkownicy Firefoksa zainstalowali ponad 480 milionów dodatków.

Ocena 2.48/5 (49.52%) (250 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.