Wikipedia testuje nowy edytor

Pawel Cebula, 15-12-2011 | Źródło: Wikimedia

W przypadku serwisów takich jak Wikipedia, rozwój jest uzależniony od tego, jak chętnie użytkownicy będą uczestniczyć w procesie aktualizowania i dodawania nowych treści. Od pewnego czasu trwają prace nad przygotowaniem nowego edytora, który ma być bardziej przyjazny.

Przyciągnięcie odpowiednio dużej grupy użytkowników, którzy będą w stanie tworzyć nowe interesujące artykuły, jednocześnie poprawiając stare, jest bardzo trudne. Włączenie się do aktywnego tworzenia Wikipedii nie było proste dla wszystkich - niektórzy pomimo dobrych chęci zniechęcali się z powodu mało przyjaznego edytora.
 
Od pewnego czasu trwały przygotowania nowej wersji edytora, który miał być dużo bardziej przejrzysty, prosty i intuicyjny, niż dotychczasowy. Wiele osób było zainteresowane tym, jak wygląda postęp prac. Od teraz, każdy zainteresowany użytkownik może sprawdzić nową wersję edytora.
 
Nowy edytor ma być dobrym rozwiązaniem nie tylko dla zaawansowanych wikipedystów, ale również dla początkujących użytkowników, którzy dopiero teraz zaczynają swoją przygodę z tworzeniem artykułów. Po zakończeniu testów i usunięciu wszystkich błędów edytor stanie się domyślnym narzędziem pozwalającym na edycję tekstów - najprawdopodobniej stanie się to w czerwcu 2012 roku.
Ocena 2.57/5 (51.41%) (205 głosów)
 • Śledzik
TAGI: teksty   wikipedia   artykuły   edytor  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.