YouTube dla edukacji

Pawel Cebula, 13-12-2011 | Źródło: Google

Koncern Google z myślą o sektorze edukacji przygotował specjalną wersję serwisu YouTube, która ma być przeznaczona dla szkół. Zawartość tego serwisu ma być odfiltrowana od małowartościowych treści.

YouTube Edu ma być rozwiązaniem problemu, który polega na tym, że duża część szkół decyduje się na zablokowanie dostępu do serwisu Youtube, odcinając dostęp do nieodpowiednich treści. Jednocześnie blokowane są również materiały wideo, w przypadku których ciężko kwestionować wartości edukacyjne.
 

 
Wszystkie materiały wideo, które są dostępne w ramach YouTube Edu zostały zweryfikowane i mają charakter edukacyjny. Można tam znaleźć wiele kursów, wykładów, jak i rozwiązań wielu problemów, które są poruszane w toku nauczania. Dostarczaniem treści zajmuje się ponad 600 partnerów z całego świata.
 
Osoby, które wyrażają zainteresowanie "okrojoną" wersją serwisu Google muszą założyć specjalne konto, które umożliwi korzystanie z tej usługi. Po zakończeniu procesu rejestracji możliwe jest uzyskanie dostępu do ponad 300 gotowych playlist, które zawierają materiały wideo podzielone tematycznie.
Ocena 2.53/5 (50.59%) (221 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wideo   youtube   edukacja   edu  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.