Gmail zapamięta stare hasło

Pawel Cebula, 08-12-2011 | Źródło: Google System

Konieczność częstego zmieniania hasła w przypadku najważniejszych usług może powodować problemy przy okazji logowania. Gmail wprowadził pewne rozwiązanie, które z pewnością docenią użytkownicy logujący się do swojej usługi pocztowej.

Do tej pory, przy próbie zalogowania się do konta przy użyciu starego hasła, które zostało zmienione niedawno, pojawiał się komunikat informujący o nieprawidłowym loginie lub haśle. W tej chwili wyświetlana jest informacja, że hasło zostało zmienione np. kilka dni temu.

Nowe komunikaty są znacznie precyzyjniejsze. Użytkownik wpisując np. stare hasło z przyzwyczajenia będzie wiedział, że konieczne jest podanie nowego. W ten sposób rozwiązany jest problem, gdy użytkownik odruchowo wpisywał stare hasło lub nowe z literówką a otrzymywał zawsze tę samą informację, że jego hasło lub login jest nieprawidłowe.

Ocena 2.72/5 (54.49%) (345 głosów)
  • Śledzik
TAGI: haslo   gmail   google  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-12-08
    nieziemska technologia


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.