Opera 11.60 już jest!

Pawel Cebula, 06-12-2011 | Źródło: The Next Web

Opera Software poinformowała o wydaniu nowej wersji swojej przeglądarki. Wydanie to nie jest rewolucyjne, jednak wnosi pewne usprawnienia, które z całą pewnością przypadną do gustu użytkownikom tej aplikacji.

Opera, pomimo tego, że jest rozpoznawalną przeglądarką nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Aplikacja ta zazwyczaj jest sklasyfikowana za Internet Explorerem, Firefoksem, Chrome i Safari. Niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić w tej kwestii. Co nowego w Operze 11.60?

Przede wszystkim zmieniono obszar paska adresu. Od teraz oferuje on możliwość wyświetlania sugestii wyszukiwarki, a także szybszy dostęp do "ulubionych". Norweska firma zainspirowała się również rozwiązaniem znanym z Chrome - pojawiła się możliwość dodawania zakładek przez kliknięcie symbolu gwiazdki.

Nowa Opera to także usprawniony klient poczty, który dla wielu osób jest jednym z głównych powodów, dla którego korzystają z tej przeglądarki. Usprawnieniom uległ nie tylko wygląd, ale i sposób działania samej aplikacji. Dość tradycyjnie zajęto się silnikiem przeglądarki, który działa szybciej i efektywniej.

Ocena 2.62/5 (52.47%) (215 głosów)
  • Śledzik
TAGI: html5   opera   mail   przegladarki  

Komentarze:

  • pySMYRykSVZNInDlMRW
    Dodał: Nini data: 2012-02-05
    Dwie uwagi:1. Zamiast porównywać ilość niezałatanych luk, która nie mówi nic o ich solidkzwości (niezałatane są tylko luki nieszkodliwe i praktycznie nieeksploitowalne nie licząc tej najnowszej) warto porównać ich zagrożenie. W Firefoksie 83% dziur ma oznaczenie highly critical, w IE8 63%(dane za secunia).2. Eksploit działa na razie tylko w IE6 i po modyfikacji w IE7 z wyłączonym DEP.3. Co do noscript, nie jest to rozwiązanie dla statystycznego użytkownika.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.