Mapy Google wewnątrz budynków

Pawel Cebula, 30-11-2011 | Źródło: Google

Do tej pory ogromnym zainteresowaniem cieszy się funkcja "Street View", która jest dostępna w ramach Map Google. Koncern z Mountain View powoli przygotowuje się do kolejnego ważnego kroku naprzód, jakim jest umożliwienie poruszania się w Mapach Google wewnątrz budynków.

Wkrótce użytkownicy Androida otrzymają dostęp do Map Google w wersji 6.0. Aktualizacja ta będzie dość wyjątkowa, a wszystko za sprawą tego, że umożliwieni ona użytkownikom poruszanie się nie tylko po ulicach, ale również wewnątrz obiektów takich jak sklepy, porty lotnicze, czy centra handlowe.

Duża część użytkowników, korzystających z Map Google i trybu widoku z poziomu ulicy chciała, aby taka funkcja była dostępna np. w przypadku popularnych miejsc, czy lokalizacji. Google podjęło próbę zrealizowania tego pomysłu, zapraszając do współpracy wielu partnerów. Wkrótce również pozostałe firmy będą mogły zostać uwzględnione przez Google.

Udostępnienie tej funkcji ma bardzo duże znaczenie w przypadku planowania trasy. Użytkownik dzięki temu może dokładnie sprawdzić swoją lokalizację wewnątrz budynku, a nawet z uwzględnieniem tego, na którym piętrze aktualnie się znajduje.

Ocena 2.68/5 (53.54%) (257 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mapy   lokalizacja   budynek   maps  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.