20 mld wyświetleń filmów w serwisie YouTube

Pawel Cebula, 29-11-2011 | Źródło: SearchEngineLand

YouTube niezmiennie pozostaje jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych serwisów wideo. Ostatnie dane zaprezentowane przez comScore pokazują dość wyraźnie, jak wielką przewagę ma YouTube nad konkurencją.

Firma comScore zaprezentowała wyniki dotyczące popularności poszczególnych serwisów internetowych w październiku. W kategorii "wideo" zdecydowanym liderem pozostaje YouTube, który od kilku lat jest jedną z najważniejszych usług w portfolio wyszukiwarkowego giganta.

YouTube w październiku pierwszy raz przekroczył poziom 20 miliardów obejrzanych plików wideo. Liczba ta odpowiada za niemal 50 procent wszystkich wyświetleń materiałów wideo w przypadku Stanów Zjednoczonych. Całkowita liczba obejrzanych plików wideo wyniosła 42,593 miliarda.

Google w przypadku serwisu YouTube (w USA) może pochwalić się liczbą niemal 161 milionów unikalnych użytkowników. Kolejne miejsca zajmuje Facebook.com (59,8 mln), VEVO (57 mln) i serwisy Microsoftu (49 mln). Przeciętny użytkownik serwisu YouTube w ciągu miesiąca obejrzał ok. 7 godzin nagrań wideo.

Ocena 2.68/5 (53.63%) (339 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   wideo   youtube  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.