Chrome z myślą o graczach?

Pawel Cebula, 25-11-2011 | Źródło: TechCrunch

Większość użytkowników przyzwyczaiła się do tego, że w kolejne aktualizacje przeglądarki Chrome nie wnoszą zbyt spektakularnych zmian pod względem nowości. Początek 2012 roku ma być nieco inny, szczególnie w przypadku graczy.

W trakcie jednej z ostatnich konferencji Developer Conference, która odbyła się w Liverpoolu, Paul Kinlan z Google poinformował o kilku nowościach, które najprawdopodobniej zagoszczą w przeglądarce internetowej Chrome już na początku przyszłego roku. Co ciekawego Google ma do zaoferowania graczom?

Okazuje się, że Chrome będzie obsługiwać pady do gier - ich obsługa będzie działała na zasadzie Plug and Play, czyli zdecydowanie najprostsze z możliwych rozwiązań. Również z myślą o graczach Chrome będzie obsługiwać kamery internetowe, mikrofony, a także wspierać obsługę protokołu WebRTC.

W ten sposób Chrome zmienia się dość znacząco, przestając być wyłącznie zwykłą przeglądarką internetową. Po wprowadzeniu tych zmian aplikacji tej będzie znacznie bliżej do systemu operacyjnego - z resztą Google od dłuższego czasu mówi o ogromnym potencjale i planach związanych z Chrome.

Ocena 2.41/5 (48.22%) (236 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.