Kto rządzi na Facebooku?

Jacek Pluta, 22-11-2011 | Źródło: Profeina

Coraz więcej polskich profilów na Facebooku przekracza magiczną liczbę stu tysięcy fanów. Najpopularniejszy polski fanpage Demotywatory.pl przekroczył właśnie milion fanów.

Wśród dziesiątki najpopularniejszych polskich stron na Facebooku znalazły się kolejno: Demotywatory, Kuba-Wojewódzki, Kocham spać, Allegro, kocham swoje łóżko, Nie chce mi się, Papierosy są do dupy, Nienawidzękomarów!!!, Nie mów do mnie z rana i Król Julian. Liczba fanów tych stron zaczyna się od pół miliona do niespełna miliona dla Demotywatorów.
 
Wśród polskojęzycznych, komercyjnych stron na Facebooku pierwsza „dziesiątka” to: Demotywatory, Kuba-Wojewódzki, Allegro, Radio Eska, Serce i Rozum, Reserved, Filmweb, Cropp, House oraz I … music. W czołowej dziesiątce znalazły się aż trzy marki odzieżowe (Reserved, Cropp i House) – liczba fanów na ich stronach przekracza 400 tys.
 
Na najbardziej zaangażowanych fanów wśród stron komercyjnych mogą liczyć Demotywatory. Angażuje się tu niemal 80 tys. fanów, co stanowi 8 proc. wszystkich fanów. Kolejne to odpowiednio: Serce i rozum (fanpage Telekomunikacji Polskiej, który angażuje niemal 40 tys. fanów), Pezet (strona muzyka ma ponad 22 tys. zaangażowanych fanów) i Legia Warszawa (prawie 21 tys. aktywnych fanów co stanowi aż 22 proc. wszystkichjej fanów).
 
W kategorii alkohole najwięcej, bo 112 tys. fanów, notuje fanpage Sobieski Vodka Poland, w kategorii banków – BZ WBK, prawie 30 tys. fanów, w e-commerce – Allegro, które ma niemal 560 tys. fanów. W kategorii gadżety liderem jest NokiaPoland ze 140 tys. fanów. Spośród marek  kosmetyków prowadzi Nivea Polska ze 125 tys. fanów, a w kategorii prasa – Gazeta Wyborcza z wynikiem 75 tys. Wśród samochodów prym wiedzie KIA Motors Polska z 35 tys. fanów. Duże przyrosty liczby fanów odnotowały w październiku strony Allegro, Tylko Muzyka, Reserved i Play.
 
 
Zapraszamy także na Facebook.com/Webinside!
 

 

Ocena 2.54/5 (50.75%) (214 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • TEgo się nie spodziewałem
    Dodał: Gość data: 2011-11-23
    Na Fejsie rządzą Demotywatory... :O


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.