YouTube z ulepszonym odtwarzaczem HTML5

Pawel Cebula, 22-11-2011 | Źródło: Google

Google jest jednym z największych koncernów, który można zaliczyć do grona zdecydowanych zwolenników HTML5. Nie bez powodu od pewnego czasu trwają prace nad przygotowaniem odtwarzacza w serwisie YouTube, który zastępuje Flasha najnowszym standardem sieciowym.

Odtwarzacz w serwisie YouTube, który w celu wyświetlenia multimediów nie potrzebuje wtyczki Flash Player po stronie przeglądarki użytkownika dostępny jest od dłuższego czasu, po wcześniejszym uaktywnieniu go pod adresem youtube.com/html5. Do tej pory jego działanie pozostawiało wiele do życzenia, jednak Google nie zarzuciło tego projektu.
 
Ostatnio Google przeprowadziło dość poważną aktualizację swojego nowego odtwarzacza, rozwiązując dotychczasowe problemy, a także udostępniając brakujące możliwości. Zdaniem obserwatorów, Google jest już praktycznie gotowy do zastąpienia dotychczasowego odtwarza przez jego nową wersję.
 
Pomimo tego, że nowy player ma nadal charakter eksperymentalny, wygląda on i działa lepiej niż wersja wymagająca Flash Playera. Płynność działania jest bardzo dobra, podobnie jak zauważalne jest znacznie mniejsze zapotrzebowanie na zasoby systemowe.
 
Kiedy Google zdecyduje się na zastąpienie obecnej wersji odtwarzacza na rzecz nowego? Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, jednak zdaniem wielu osób może to się stać przy okazji udostępniania nowej wersji strony głównej serwisu YouTube lub krótko po tym.
Ocena 2.53/5 (50.69%) (275 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   html5   player   youtube  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.