Mozilla wkrótce zacznie używać BrowserID

Pawel Cebula, 21-11-2011 | Źródło: Mozilla

Przeglądając setki stron internetowych, duża część z nich wymaga podania nazwy użytkownika i hasła. Mozilla chcąc ułatwić możliwość bezpiecznego logowania, od pewnego czasu pracowała nad przygotowaniem BrowserID. Rozwiązanie to wkrótce zostanie zastosowane na wszystkich stronach należących do Fundacji Mozilli.

Konieczność zapamiętania wielu loginów i bezpiecznych haseł wymusza stosowanie odpowiednich narzędzi. Całkiem dużym zainteresowaniem cieszą się usługi takie jak 1Passowrd, czy LastPass. Najpopularniejsze serwisy pozwalają również na logowanie się przy użyciu kont Google, Facebooka, czy Twittera.
 
Mozilla chcąc zaproponować alternatywne rozwiązanie opracowała technologię BrowserID, która umożliwia łatwe logowanie się na wielu stronach, bez potrzeby zapamiętywania dziesiątek skomplikowanych haseł i loginów. Fundacja chcąc zademonstrować, że warto zainteresować się tym rozwiązaniem, postanowiła na wprowadzenie obsługi BrowserID na wszystkich swoich stronach.
 
Mozilli bardzo zależy na tym, aby dane użytkownika pozostawały bezpieczne, nie udostępniając ich firmom zewnętrznym, jak to się dzieje w przypadku logowania się do różnych serwisów, z wykorzystaniem konta Google, Twittera, czy Facebooka.
Ocena 2.79/5 (55.8%) (219 głosów)
 • Śledzik
TAGI: login   hasla   mozilla   browserid  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.