Blog.pl migruje na Wordpressa

Pawel Cebula, 18-11-2011 | Źródło: własne

Bez wątpienia, jedną z najpopularniejszych platform blogowych jest Wordpress. System zarządzania łączy w sobie największe atuty - prostotę, jak i elastyczność rozbudowy. Najpopularniejszy polski serwis blogowy - blog.pl - pozwala od teraz swoim użytkownikom przenieść się na Wordpresa.

Początki serwisu Blog.pl sięgają 2001 roku - w tym czasie większość blogerów miała bardzo niewielkie wymagania, co po części wynikało z bardzo wysokich opłat za hosting, czy zakup domeny. Dzięki Blog.pl możliwe było łatwe stworzenie własnego bloga, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.
 
Z czasem spora część użytkowników Blog.pl zaczęła stopniowo coraz bardziej narzekać na ograniczone możliwości serwisu - szczególnie w porównaniu do rozwijających się serwisów i skryptów, które umożliwiają blogowanie. Najwyraźniej właściciel tej platformy uznał, że czas na poważne zmiany.
 
W efekcie, posiadacze bloga w ramach tej platformy mogą dokonać łatwej migracji na zaawansowany system zarządzania treścią, jakim jest Wordpress. W trakcie procesu przenoszenia zachowane zostaną wpisy, komentarze, pliki graficzne i przede wszystkim adres, który dla wielu osób ma sporą wartość.
 
Ocena 2.62/5 (52.38%) (265 głosów)
  • Śledzik
TAGI: onet   blog   blogi   wordpress  

Komentarze:

  • Piotr
    Dodał: Gość data: 2017-01-29
    Przed wyborem serwera do przetrzymywania strony www, zapraszam do zapoznania się z artykułem https://itmon.pl/strony-internetowe-zarzadzanie-stronami/


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.