Chrome wyprzedzi Firefoksa w listopadzie

Pawel Cebula, 17-11-2011 | Źródło: conceivablytech

Wyprzedzenie Firefoksa przez Chrome w rankingu popularności przeglądarek było kwestią czasu. Momentem, w którym miało dojść do zamiany pozycji w rankingu najczęściej typowano listopad. StatCounter dostarcza informacja, zgodnie z którymi przeglądarki te zrównały się pod względem popularności.

Krzywa ilustrująca podbój rynku przeglądarek przez Chrome wygląda naprawdę imponująca. Żadna inna aplikacja nie może pochwalić się porównywalną dynamiką wzrostu. Uwagę zwraca również bardzo duże tempo utraty użytkowników przez Internet Explorera. Firefox w ciągu roku stracił 6 procent udziałów.
 
Firma StatCounter opublikowała wyniki badań popularności przeglądarek internetowych. Okazało się, że 15 listopada Firefox i Chrome miały niemal identyczny poziom udziałów w rynku. Zgodnie z ostatnimi danymi, z Firefoksa korzysta 25.47 procenta (strata 0.92 procenta od października). Natomiast Chrome jest używany przez 25.45 procenta internautów (zyskując 0.46 procenta od października).
 
Wygląda na to, że zamiana miejsc na pozycji wicelidera rankingu popularności przeglądarek internetowych jest niemal pewna. Firefox tym samym utraci pozycję, którą zajmuje od wielu lat. Tak ogromna popularność Chrome jest sporym zaskoczeniem - w momencie debiutu tej przeglądarki, eksperci dawali jej marginalny udział w rynku.
Ocena 2.67/5 (53.45%) (226 głosów)
  • Śledzik
TAGI: mozilla   firefox   chrome   google  

Komentarze:

  • Vi4m
    Dodał: Gość data: 2011-11-19
    Eksperci którzy tyle samo dawali androidowi...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.