Nowa Opera z algorytmem Ragnarök

Jacek Pluta, 10-11-2011 | Źródło: Opera

Opera Software udostępniła Operę 11.60 beta, kolejną aktualizację swojejvflagowej przeglądarki desktopowej. Wersja beta wprowadza Ragnarök, alogorytm parsowania HTML5 Opery.

 HTML5 określa jasno, jak przeglądarka powinna radzić sobie z nieścisłościami w kodzie, dlatego wkrótce zniknie problem otwierania strony w danej przeglądarce, co oznacza wielki postęp w dziedzinie kompatybilności tych aplikacji. 

 
- HTML5 dokładnie określa, jak przeglądarki mają radzić sobie z błędami w kodzie – powiedział Bruce Lawson, Web Evangelist w Opera Software. – Wcześniej musiały zgadywać i wszystkie zgadywały inaczej. To prowadziło do wielu problemów z kompatybilnością i oznaczało więcej pracy dla twórców stron.  Teraz, kiedy już mamy Ragnarök i ujednolicone parsowanie błędów, poświęcam mniej czasu na pomocy webdeveloperom, by ich strony działały we wszystkich przeglądarkach, i mam więcej czasu na moją prawdziwą pasję – tworzenie podwójnej tęczy w CSS.”
 
Z innych nowości Opera 11.60 wprowadza zgodność z  ECMAScript 5.1, najnowszą wersją standardu JavaScript. Możesz teraz użyć JavaScript (i trochę Canvas). Opera 11.60 to pierwsza przeglądarka wspierająca Microdata HTML5, a więc rodzaj znaczników używanych przez Bing, Yahoo i Google do optymalizacji wyników wyszukiwania. 
 
Ocena 2.57/5 (51.43%) (203 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   opera  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.