Twitter wdraża funkcje ułatwiające śledzenie aktywności

Pawel Cebula, 10-11-2011 | Źródło: Mashable

Kolejni użytkownicy najpopularniejszego na świecie serwisu mikroblogowego potwierdzają, że uzyskali dostęp do nowej funkcji, która umożliwia im lepsze i dokładniejsze śledzenie aktywności w serwisie.

Pierwszy raz nowa funkcja została zaprezentowana kilka miesięcy temu. Zdaniem przedstawicieli Twittera ma ona na celu ułatwienie użytkownikom śledzenia tego, co się dzieje na Twitterze, z uwzględnieniem wszelkiego rodzaju aktywności pod postacią retweetów, oznaczenia jako "ulubione", czy pojawienia się nowych obserwujących.

Nowa zakładka, której nazwa jest uzależniona od loginu w serwisie, pojawi się bezpośrednio pod polem wprowadzania tekstu wiadomości. Użytkownik po kliknięciu na nią otrzyma dostęp do szczegółowych informacji związanych bezpośrednio z działaniami jego, jak i osób, które go obserwują.

W ten sposób użytkownik dowie się, które jego wiadomości zostały przesłane dalej, kto skorzystał z funkcji "retweet", czy ktoś napisał jakąś wiadomość bezpośrednio do nas, a także, czy pojawili się nowi obserwujący. Z kolei zakładka "Activity" pozwoli użytkownikom na sprawdzenie, kogo nasi znajomi zaczęli obserwować, które wiadomości zostały przez nich oznaczone jako "ulubione".

Ocena 2.74/5 (54.71%) (261 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mikroblog   twitter   blog  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.