Thunderbird 8 gotowy do pobrania

Pawel Cebula, 09-11-2011 | Źródło: Mozilla

Wraz z oficjalnym wydaniem Firefoksa 8, na serwerach Mozilli pojawiło się kolejne wydanie popularnego klienta poczty elektronicznej, jakim jest Thunderbird. Co nowego wprowadzono w tym wydaniu?

Jedną z kluczowych zmian jest uaktualnienie silnika Gecko, która w przypadku najnowszego wydania Thunderbirda jest w wersji 8.0. Aktualizacja powinna poprawić szybkość i poprawność funkcjonowania całej aplikacji w porównaniu do wcześniejszych wydań.

Thunderbird 8, podobnie jak ostatni Firefox, wprowadza zmiany w module, które jest odpowiedzialny za obsługę dodatków. Klient poczty elektronicznej podczas uruchamiania będzie sprawdzał, czy wraz z instalacją innych programów nie zostały zainstalowane również dodatki, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie aplikacji.

Programiści Thunderbirda wprowadzili również zmiany związane z obsługą załączników - w efekcie dostęp do listy powinien być znacznie łatwiejszy niż dotychczas. Poza tym wprowadzono szereg poprawek związanych z obsługą platformy systemowej.

Ocena 2.73/5 (54.67%) (300 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.