Google zindeksuje więcej treści

Pawel Cebula, 03-11-2011 | Źródło: Softpedia

Od niedawna użytkownicy Google zaczęli dostrzegać, że wyszukiwarka ta zaczęła indeksować również komentarze publikowane w serwisie Facebook. Oznacza to, że Google jest w stanie indeksować zawartość wykonywaną JavaScript i AJAX-a.

Wyszukiwarka Google, pomimo wysoko wyspecjalizowanych mechanizmów indeksujących treści, miała dość duże problemy w uwzględnianiu treści, które były generowane w przypadku stron wykorzystujących JavaScript i AJAX. Problemem był fakt, że użycie tych technologii jest dość powszechne.
 
Wprowadzenie możliwości wykonywania kodu JS i AJAX przez roboty wyszukiwarki Google stwarza nowe możliwości, dając jednocześnie realną szanse na uwzględnienie treści, które z przyczyn technicznych były pomijane. W efekcie możliwe będzie wyszukiwanie treści publikowanych w komentarzach na Facebooku, czy popularnych serwisach obsługujących komentarze, jak Disqus.
 
Wprowadzenie tej nowości w robotach wyszukiwarki Google jest bardzo ważne - podobnie sytuacja wyglądała kilka lat temu, kiedy Google miało dość duże problemy w indeksowaniu treści, jakie były publikowane w ramach animacji Flash. Współpraca między Google a Adobe dała jednak dość wyraźne efekty.
Ocena 2.79/5 (55.85%) (260 głosów)
 • Śledzik
TAGI: robot   wyszukiwarki   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.