IE poniżej 50 proc. udziałów w rynku

Pawel Cebula, 03-11-2011 | Źródło: Net Applications

Nadchodzące miesiące zapowiadają bardzo poważne zmiany, jakie zajdą na rynku przeglądarek internetowych. Ostatnio mieliśmy już okazję obserwować bardzo dynamiczne zbliżanie się Chrome do Firefoksa pod względem popularności. Tym razem przyszedł czas na IE.

Ostatnio na temat konkurencji na rynku przeglądarek internetowych najwięcej się mówi w kontekście wyścigu między Mozillą i Google. Producenci stają w szranki, walcząc o miano najpopularniejszej alternatywnej przeglądarki. Chrome bardzo szybko zyskuje na popularności, niebezpiecznie zbliżając się do Firefoksa.
 
Przyszedł jednak moment, na który wiele osób niecierpliwie czekało. Internet Explorer pierwszy raz od ponad 12 lat spadł poniżej 50 procent udziałów w rynku przeglądarek internetowych. Zgodnie z ostatnimi danymi, z przeglądarki IE korzystało 49,59 procenta wszystkich internautów.
 
Kwestią czasu pozostaje to, kiedy IE zostanie pokonany przez pozostałych konkurentów. Pierwszą przeglądarką, która ma realną szansę zastąpić IE w rankingu popularności jest Chrome. Aplikacja ta cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i korporacyjnych.
Ocena 2.55/5 (51.09%) (276 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   chrome   ie   firefox  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.