Google zapowiada nowego Gmaila

Pawel Cebula, 02-11-2011 | Źródło: Google

Prace nad przygotowaniem nowej wersji Gmaila trwały już od wielu miesięcy - ostatnio największy nacisk kładziono na udoskonalanie interfejsu i jego optymalizację. Google oficjalnie potwierdza udostępnienie nowej wersji w ciągu najbliższych kilku dni.

Zmiany wprowadzane w Gmailu są bardzo poważne w porównaniu do innych usług. Koncern z Mountain View dołożył wielu starań, aby zmianom uległ nie tylko wygląd usługi, ale i sposób jej funkcjonowania. Efekty można obejrzeć dzięki specjalnemu nagraniu stworzonemu przez Google.
 
Wśród nowości, jakie pojawią się wkrótce na Gmailu warto wymienić usprawnienia związane z konwersacjami między użytkownikami. Celem było sprawienie, aby dyskusja była znacznie bardziej czytelna, co ma ogromne znaczenie w przypadku osób wymieniających między sobą bardzo duże ilości wiadomości e-mail.
 
Gmail otrzymał również funkcję, która pozwala na dostosowywanie się do rodzaju urządzenia w ramach którego jest wykorzystywany - w zależności od tego, czy korzystamy z usługi na smartfonie, tablecie, czy na komputerze, układ jak i wielkość poszczególnych elementów będzie się różnić.
 
Lewa strona, która obejmuje elementy nawigacyjne również została udoskonalona - użytkownik może zmieniać wielkość obszaru etykiet, kontaktów z czatu, przesuwając specjalny pasek. Nowa wersja Gmaila powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom w ciągu najbliższych kilku dni.
Ocena 2.71/5 (54.12%) (306 głosów)
 • Śledzik
TAGI: gmail   poczta   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.