Czytnik Google w nowej wersji

Pawel Cebula, 01-11-2011 | Źródło: Google

Google stale pracuje nad udostępnieniem nowych wersji swoich popularnych usług. Tym razem przyszła kolej na najpopularniejszy na świecie czytnik kanałów RSS. Jakie zmiany wprowadził koncern z Mountain View?

Modyfikacje zdecydowanie nie mają kosmetycznego charakteru i obejmują praktycznie każdy element Czytnika Google. Producent najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej starał się, aby nowa wersja Readera była znacznie bardziej przejrzysta i szybsza, niż dotychczasowe wydanie tej usługi.
 
W kwestii wyglądu - jest on bardzo zbliżony np. do Gmaila, wykorzystującego motyw "podgląd". Kolorystyka jest bardzo jasna - wiele osób uważa, że jest ona zbyt mdła, niekorzystnie wpływając na czytelność i przejrzystość. Nie wiadomo, czy Google planuje wprowadzenie wprowadzenie drobnych modyfikacji, które poprawią czytelność.
 
Czytnik Google został zintegrowany z usługą Google+ - użytkownik ma możliwość dodania wybranej wiadomości bezpośrednio z Readera. Całość funkcjonuje na bardzo podobnej zasadzie, jak w przypadku pozostałych usług Google. Część użytkowników Czytnika Google narzeka na poprawność funkcjonowania tej usługi w nowej wersji - najczęściej problemy występują w przypadku Opery.
Ocena 2.75/5 (54.96%) (278 głosów)
 • Śledzik
TAGI: czytnik   reader   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.