Programiści będą płacić za używanie Map Google?

Pawel Cebula, 28-10-2011 | Źródło: InfoWorld

Mapy Google są dość często wykorzystywanym elementem na wielu różnych stronach internetowych. W przypadku niektórych serwisów stanowią bardzo ważny element. Google w związku z tym, ostatecznie wprowadza opłaty za użytkowanie tej usługi.

Zmiany, jakie ostatnio zostały wprowadzone w przypadku Map Google wzbudziły spore emocje wśród głównych zainteresowanych, którzy obawiają się, że faktycznie będą musieli płacić, za możliwość wykorzystania Map Google w ramach swoich serwisów internetowych.
 
Zgodnie z ustaleniami Google, każda strona będzie mogła za darmo korzystać z Map Google, pod warunkiem, że nie przekroczy 25 tysięcy odsłon w ciągu dnia. W skali miesiąca daje to ograniczenie na poziomie 750 tys. odsłon. Oznacza to, że spora część serwisów jednak nie będzie musiała płacić.
 
W sytuacji, gdy podane pułapy zostaną przekroczone, właściciel serwisu będzie musiał zapłacić 4 dolary za każdy tysiąc odsłon ponad podany limit. Większość stron wykorzystująca Mapy Google np. do precyzyjnego określenia lokalizacji danej firmy nie będzie objęta koniecznością wnoszenia odpowiednich opłat.
Ocena 2.7/5 (54.09%) (254 głosów)
 • Śledzik
TAGI: oplaty   deweloperzy   mapy   api   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.