Allegro: wykłady o e-biznesie dla studentów

Jacek Pluta, 27-10-2011 | Źródło: Informacja prasowa

Akademia Allegro, edukacyjna jednostka popularnego serwisu aukcyjnego, rozpoczęła właśnie ogólnopolski projekt skierowany do studentów. Na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym odbyły się już pierwsze bezpłatne warsztaty w ramach Studenckich Spotkań z E-biznesem.

Coraz więcej studentów powiększa swój domowy budżet wchodząc w sprzedaż za pośrednictwem sieci, gdyż taka forma zajęcia nie musi wymagać poświęcenia ani dużych nakładów czasu, ani inwestycji. Dlatego polska branża e-commerce dostrzegając potencjał w środowisku akademickim, stara się dostarczać początkującym przedsiębiorcom z tej grupy coraz więcej praktycznej wiedzy. 
 
- Studenckie Spotkania z E-biznesem to w zasadzie odrębny przedmiot na studiach, który chcemy realizować bezpłatnie dla wszystkich chętnych słuchaczy w trybie dwudniowym. Zajęcia składają się z samych warsztatów dotyczących prowadzenia własnego e-biznesu w praktyce – wyjaśnia Justyna Gawrońska z Akademii Allegro, organizatora projektu skierowanego do studentów z całej Polski.
 
W ramach Studenckich Spotkań z E-biznesem, studenci myślący na poważnie o własnej działalności internetowej dowiedzą się, jak opracować strategię rynkową e-firmy oraz biznesplan na potrzeby handlu w sieci. W trakcie warsztatów odbywają się również ćwiczenia przy opracowaniu planów logistyki i obrotu towarami w nowoczesnym zarządzaniu. Drugi dzień warsztatów jest poświęcony w dużej mierze zagadnieniom e-marketingu, który jest kluczową formą promocji własnego biznesu w sieci. Łącznie studenci mogą bezpłatnie wziąć udział w dziewięciu godzinach wykładowych. 
 
Na Studenckie Spotkania z E-biznesem już niedługo zaproszą swoich studentów również Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy i Toruniu. W tym ostatnim za chwilę rusza również inny projekt Akademii Allegro skierowany do studentów – studia podyplomowe na kierunku E-biznes.
 
Ocena 2.67/5 (53.41%) (358 głosów)
 • Śledzik
TAGI: marketing   allegro  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.