Chrome Web Store w nowej odsłonie

Pawel Cebula, 25-10-2011 | Źródło: TechCrunch

Chrome Web Store jest serwisem, który umożliwia znalezienie i zainstalowanie dowolnego rozszerzenia lub web aplikacji, która została stworzona z myślą o przeglądarce Google. Usługa ta ostatnio przeszła gruntowne zmiany.

Nowa odsłona Chrome Web Store jest z pewnością dużo bardziej przejrzysta, niż dotychczasowa wersja. Koncern z Mountain View postawił na minimalizm, usuwając wszystkie zbędne elementy. W ten sposób, użytkownicy, którzy szukają nowych elementów do swojej przeglądarki, powinni mieć ułatwione zadanie.
 
Google zdecydowało się na zniesienie dotychczasowego podziału na aplikacje i rozszerzenia. Nie do końca wiadomo, czy była to dobra decyzja - w końcu różnica między tymi elementami jest dość duża. Najprawdopodobniej Google zdecydowało, że przeciętny użytkownik i tak nie widzi większej różnicy między aplikacją a rozszerzeniem.
 
Koncern z Mountain View przy okazji prac nad nową wersję Chrome Web Store inspirował się rozwiązaniami wykorzystywanymi w App Store firmy Apple, czy Android Markecie w wersji dostępnej za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
Ocena 2.82/5 (56.43%) (314 głosów)
 • Śledzik
TAGI: aplikacje   web   chrome   store  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.