Amazon Polska już w marcu 2012 roku?

Pawel Cebula, 24-10-2011 | Źródło: Gazeta Prawna

Na temat rzekomego startu polskiego oddziału giganta z branży e-commerce, jakim jest Amazon, mówiło się już wielokrotnie. Tym razem pojawiają się bardziej konkretne informacje, związane ze startem Amazon.pl.

Amazon jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie e-commerce, mając na całym świecie miliony klientów. Serwis ten stale poszerza swoją ofertę, oferując sprzęt, muzykę, książki, a nawet usługi pod postacią Amazon Web Services. Naturalnie Polscy użytkownicy są bardzo zainteresowani tym, czy i kiedy wystartuje lokalny oddział Amazonu.
 
Przedstawiciele branży odpowiedzialnych za świadczenie usług pocztowych, podobnie jak inne firmy zajmujące się dostarczanie produktów, które potencjalnie mogłyby się znaleźć w ofercie Amazon, przypuszczają, że realnym terminem startu serwisu Amazon.pl jest marzec lub kwiecień 2012 roku.
 
Przedstawiciele tej amerykańskiej firmy, już od kilku miesięcy analizują rynek, prowadząc jednocześnie rozmowy, które w efekcie mają pozwolić na start Amazonu. Termin startu jest tak naprawdę uzależniony od tego, czy rozmowy zakończone zostaną sukcesem pod postacią zawarcia odpowiednich umów.
 
Amazon zdecydowanie nie będzie miał łatwo w Polsce - na rynku mamy dość silnych graczy pod postacią np. Merlina, czy Empiku. Odpowiednie przygotowanie, jak i doświadczenie może pozwolić na to, że Amazon będzie mógł pochwalić się większym sukcesem niż to miało w przypadku eBay.pl, czy Yahoo.
 
Amazon może pokonać swoich konkurentów przede wszystkim bardzo szeroką ofertą włączając w to również usługę streamingu audio, czy nawet Amazon App Store - sklep z aplikacjami dedykowanymi dla platformy Android.
Ocena 2.69/5 (53.74%) (211 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • JA
    Dodał: Gość data: 2012-03-24
    MERLIN KONKURENCJA DLA AMAZONA??? EMPIK?? NAWET NIE CHCE MI SIE TEGO KOMENTOWAC, CZEKAM AZ NADJEDZIE NA BIALYM KONIU AMAZON I POKAZE JAK POWINNY WYGLADAC ZAKUPY PRZEZ INTERNET.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.