Gmail wkrótce w nowej odsłonie

Pawel Cebula, 21-10-2011 | Źródło: RWW

Większość serwisów oferowanych przez Google w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszła gruntowne zmiany związane z wyglądem usług. Wkrótce zmiany najprawdopodobniej zostaną wprowadzone również w przypadku Gmaila.

Nikogo nie dziwi to, że Google planuje ujednolicić wygląd interfejsu użytkownika większości swoich usług. Spora część z nich ma ten proces już za sobą. Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do wprowadzenia nowego i odświeżonego interfejsu użytkownika w jednej z najpopularniejszych usług pocztowych, jaką jest Gmail.

Wygląd w dużym stopniu przypominać będzie motyw, który dostępny jest w ustawieniach Gmaila i nosi nazwę "Podgląd". Interfejs jest bardzo prosty i przejrzysty - zachowane więc będą najważniejsze cechy, które stanowią poważny atut Gmaila. Całość będzie jednak dużo nowocześniejsza.

Wdrożenie nowego interfejsu użytkownika w przypadku tak popularnej usługi, jaką jest Gmail wiąże się z koniecznością przeprowadzenia licznych testów, które dadzą pewność, że wszystko będzie działać tak jak powinno. Nie wiadomo jeszcze, kiedy cały proces ruszy i jak długo zajmie udostępnienie nowego interfejsu wszystkim użytkownikom

Ocena 2.86/5 (57.24%) (297 głosów)
 • Śledzik
TAGI: interfejs   ui   google   gmail  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.