250 milionów wiadomości dziennie na Twitterze

Pawel Cebula, 19-10-2011 | Źródło: TechCrunch

Najczęściej poruszając kwestię bardzo szybkiego rozwoju serwisu społecznościowego mówi się o Facebooku. Dick Costolo, dyrektor generalny Twittera, poinformował ostatnio o tym, jak szybko rozwija się ten mikroblog.

Największe wrażenie robi to, jak szybko zwiększa się liczba wiadomości przesyłanych za pośrednictwem Twittera. W ciągu 12 miesięcy liczba informacji publikowanych na tym mikroblogu zwiększyła się o 177 procent. Wzrost jest więc imponujący - jednak to nie jedyna dobra wiadomość, jaką przekazał CEO Twittera.

Druga istotna kwestia dotyczy aktywności użytkowników. Początek 2011 roku pod tym względem nie wyglądał zbyt dobrze - zaledwie trzech na dziesięciu użytkowników Twittera logowało się na swoje konto. Aktualnie sytuacja wygląda lepiej, bo ponad 50 procent posiadaczy kont na Twitterze loguje się przynajmniej raz dziennie.

Na początku tego roku liczba wpisów publikowanych na Twitterze oscylowała w granicach ok. 100 milionów dziennie. Zgodnie z ostatnimi informacjami Dicka Costolo, aktualnie użytkownicy Twittera dziennie przesyłają ponad 250 milionów wiadomości, co oznacza potężny wzrost.

Ocena 2.53/5 (50.52%) (192 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • maruda
    Dodał: Gość data: 2011-10-26
    przydala by sie jakas wzmianka pod wzgledem technicznym i news nabral by zycia.
    pozdrawiam


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.