Microsoft krytykuje konkurencyjne przeglądarki

Pawel Cebula, 13-10-2011 | Źródło: Softpedia

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wyraźnie widać, że Microsoft dokłada wielu starań, aby IE było możliwie jak najnowocześniejszą przeglądarką, zmniejszając jednocześnie dystans do konkurentów. Koncern z Redmond postanowił pokazać wszystkim, że IE jest lepsze niż konkurencyjne produkty.

Ciężko nie zauważyć tego, że Microsoft stara się coraz bardziej intensywnie stosować do obowiązujących standardów sieciowych, tworząc jednocześnie nowoczesną i w miarę bezpieczną przeglądarkę. Oczywiste jest również to, że IE praktycznie od kilku lat niezmiennie traci na popularności i wkrótce może przestać być najpopularniejszą przeglądarką internetową.

Wprowadzanie zmian w aplikacji to nie wszystko. Konieczne jest również podjęcie odpowiednich działań o charakterze promocyjnym. Wykorzystano najbardziej skuteczną metodę - porównanie z konkurencją. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że kategorie, jak i sposób punktowania ma charakter całkowicie arbitralny i uznaniowy.

Dla przykładu, Microsoft postanowił sprawdzić, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa. W związku z tym, wymieniono wszystkie najważniejsze mechanizmy mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa w IE, a następnie sprawdzono, czy konkurencja coś takiego posiada. Efekt? IE9 otrzymuje maksymalną liczbę punktów, Firefox 2 / 4, Chrome 2.5 / 4.

W samym "porównaniu" nie brakuje absurdów, które są w stanie zaakceptować chyba wyłącznie najmniej zaawansowani i świadomi użytkownicy Internetu, a więc osoby, które najczęściej decydują się na korzystanie z domyślnej przeglądarki systemowej, jaką jest IE.

Ocena 2.61/5 (52.13%) (422 głosów)
  • Śledzik
TAGI: microsoft   chrome   google   opera   ie  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-10-13
    Cóż im pozostaje...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.