Więcej HTML5 w Wordpressie 3.3

Pawel Cebula, 11-10-2011 | Źródło: Wordpress

Użytkownicy korzystający z najpopularniejszej platformy blogowej jaką jest Wordpress, mogą być zainteresowani informacją dotyczącą wydania pierwszej wersji beta Wordpressa 3.3.

Ostatnie stabilne wydanie Wordpressa pojawiło się na początku lipca. Jeżeli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem i nie będzie żadnych nieprzewidzianych poważnych problemów, to wersja 3.3 powinna zadebiutować jeszcze przed końcem listopada tego roku. Do tego czasu pojawi się jeszcze kilka wydań testowych.

Wordpress 3.3 wprowadza kilka usprawnień np. funkcji odpowiadającej za przesyłanie multimediów z komputera użytkownika na serwer. Dotychczasowy system przesyłania wykorzystywał technologię Flash - tym razem postawiono jednak na znacznie nowocześniejsze rozwiązanie, jakim jest HTML5.

Wprowadzono również różne modyfikacje w kokpicie administratora - dzięki zmianom, będzie on w sposób automatyczny dostosowywał się do rozmiarów ekranu na którym jest wyświetlany. Powinno to pozwolić na znacznie łatwiejsze korzystanie z kokpitu w przypadku osób posługujących się np. smartfonem.

Wordpress 3.3 beta 1 jest już gotowy do pobrania, jednak z całą pewnością nie powinien on być wykorzystywany w przypadku działających serwisów, które korzystają z możliwości tego skryptu.

Ocena 2.7/5 (54.02%) (264 głosów)
  • Śledzik
TAGI: blog   wordpress   cms   html5  

Komentarze:

  • ZIOvmTJFgJcLK
    Dodał: Avalos data: 2012-02-05
    I dont know how he rmiean so calm after unwrapping it live when seeing how bad the strolling is. uhkk im glad i didnt get it id be upset.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.