Dart - nowy język programowania Google

Pawel Cebula, 10-10-2011 | Źródło: TNW

Od pewnego czasu krążyły informacje o Google pracującym nad stworzeniem nowego języka programowania. Po kilku miesiącach testów Google potwierdza istnienie języka "Dart" - jakie są jego założenia?

Dart przede wszystkim został zaprojektowany z myślą o programistach, którzy zajmują się tworzeniem webaplikacji. Nowa platforma ma przynieść deweloperom możliwość znacznie łatwiejszego i efektywniejszego tworzenia tego typu aplikacji, z uwzględnieniem całej specyfiki i problemów, z jakimi najczęściej się spotykają.

Inżynierowie Google są zdania, że największymi atutami Darta jest elastyczność. W trakcie etapu projektowania bardzo duży nacisk położono na skalowalność, która w tym konkretnym przypadku odgrywa bardzo istotną rolę. Szybkość działania również ma przemawiać na korzyść Darta, z którym doskonale mają sobie radzi nowoczesne przeglądarki internetowe.

Specjalnie z myślą o osobach zainteresowanych Dartem stworzono specjalna stronę dartlang.org, w przypadku której znajdują się informacje wstępne, tutoriale, specyfikacje, przykładowe fragmenty kodu.

Ocena 2.78/5 (55.53%) (318 głosów)
  • Śledzik
TAGI: google   programowanie   aplikacje   web  

Komentarze:


  • Dodał: Michak data: 2011-12-27
    Według mnie Google stara się po prostu po raz kolejny powtórzyć czyjś sukces, a w tym przypadku chodzi o Ruby i Python. Pewnie mają też nadzieję że ktoś z zewnątrz stworzy za nich framework w stylu RoR lub Django.

  • Dodał: Gość data: 2012-02-06
    To mi śmierdzi Java, charaketrystyczną cechą Ruby i Pythona jest brak nawiasów klamrowych i w przypadku Rubiego opcjonalne nawiasy okrągłe, w większości sytuacji


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.