Google+ z nowym API

Pawel Cebula, 05-10-2011 | Źródło: Softpedia

Premiera API Google+ miała miejsce 15 września, jednak było ono dość mocno ograniczone. Tym razem koncern z Mountain View opublikował kolejne API, które dotyczą wyszukiwarki, funkcji +1 i komentarzy.

Dotychczasowa wersja API, która od pewnego czasu jest dostępna dla programistów, ogranicza się wyłącznie do podstawowych danych i funkcji, jakie oferuje Google+. Najprawdopodobniej przyszedł właściwy moment na udostępnienie kolejnych interfejsów programowania aplikacji, którym zainteresowani będą przede wszystkim programiści.

Dzięki nowym API możliwe jest tworzenie aplikacji, które uwzględniają funkcje "hangouts", komentarze, wyszukiwarkę i +1. Koncern z Mountain View w ramach specjalnego bloga Google Plus Platform informuje i opisuje kolejne sposoby wykorzystania nowych możliwości.

Jordanna Chord, która pełni funkcję Software Enigneer, zachęca jednocześnie programistów do zgłaszania błędów i swoich propozycji, które miałyby przyczynić się do dalszego rozwoju API. W tym celu uruchomiona została specjalna grupa dyskusyjna Google+ Developers i narzędzie do śledzenia oraz zgłaszania problemów.

Ocena 2.48/5 (49.69%) (161 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   plus   api  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.