Allegro uprości system punktacji użytkowników

Pawel Cebula, 06-09-2011 | Źródło: Allegro

Najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny Allegro.pl planuje w najbliższym czasie wprowadzić zmiany związane z systemem punktów przyznawanych za komentarze. Nowy system ma być bardziej przejrzysty.

Każdy użytkownik Allegro doskonale wie, że po zakończeniu aukcji i wystawieniu komentarzy przez strony przyznawane są punkty. Mają one na celu zobrazowanie tego, z jakim Allegrowiczem mamy do czynienia - czy jest to osoba, która dopiero zaczyna, czy może jest to doświadczony sprzedający lub kupujący.

Spora część osób traktuje system punktowy jako pewnego rodzaju rekomendację i gwarancję bezproblemowego przeprowadzenia transakcji między stronami. Dla osób, które zaczynają lub sporadycznie korzystają z Allegro punktacja była mało przejrzysta i niezrozumiała - stąd też pomysł uproszczenia.


Zgodnie z nowym systemem, zmniejszona zostanie liczba gwiazdek i przedziałów punktowych. Do tej pory były aż 24 przedziały - w nowym systemie będzie ich tylko 6. Wprowadzenie nowych oznaczeń spotkało się z mocno mieszanymi reakcjami - część użytkowników popiera pomysł, najstarsi stażem w Allegro uważają, że poprzedni system był wystarczająco jasny.

Na tę chwilę Allegro nie ujawniło, kiedy dokładnie nowy system zacznie obowiązywać. Ma to się jednak stać już wkrótce.

Ocena 2.3/5 (46%) (457 głosów)
 • Śledzik
TAGI: komentarze   allegro   ocena   gwiazdki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.