Opera udostępnia telewizyjne applikacje HTML 5

Dawid Kulbaka, 01-09-2011 | Źródło: Informacja prasowa

Weź pilota, włącz i surfuj po aplikacjach! Aplikacje wielkimi drzwiami wchodzą do telewizorów, a Opera Software daje producentom i deweloperom narzędzia umożliwiające Kolejną Wielką Rzecz w telewizorach.

Opera TV Store to rozwiązanie oparte w całości o HTML5, którego implementacja od strony producenta i dostęp od strony deweloperów i dostawców treści są niezwykle proste. 
 
Masz pomysł na brakującą aplikację na platformie TV? Dzięki Opera TV Store deweloperzy mają dostęp do wielkiej zainstalowanej bazy kompatybilnych telewizorów przy użyciu prostych i szybkich narzędzi do tworzenia wszystkich rodzajów aplikacji. Aplikacje z trailerami, aplikacje VOD, gry, wiadomości i wiele innych aplikacji czeka teraz na stworzenie i dostarczenie klientom za pomocą Opera TV Store. 
 
Opera TV Store sięga dalej niż telewizory i jest dostępna na wiele urządzeń.  Działa także w set-top boksach albo na odtwarzaczach Blu-ray. Dzięki użyciu platformy webowej stworzenie i dystrybucja aplikacji na wielu urządzeniach są niezwykle proste. 
 
- Tradycyjnie telewizory jako urządzenia były dość statyczne. Era, kiedy trzeba było dokupić droższe wyposażenie, by mieć nowe funkcje w telewizorze, minęła – powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Nowe podejście do oprogramowania w telewizorach, które reprezentuje Opera TV Store, ułatwia producentom implementację użytecznych funkcji, a dostawcom treści – pozyskanie publiczności dzięki swoim aplikacjom HTML5. 

Aplikacje zawsze lśnią w telewizji

Dla deweloperów Opera TV Store oznacza szybki i łatwy sposób na pozyskanie milionów użytkowników bez ruszania się z salonu. Jeśli telewizor działa z Opera SDK 3.1, Opera TV Store i jego zawartość będą wymagać do uruchomienia zaledwie jednego kliknięcia. Rozwiązanie oparte o HTML5 zdecydowanie ułatwia kompatybilność i tworzenie aplikacji. Aplikacje użytkowników przechowywane w chmurze oznaczają brak zmartwień o ich przechowywanie i uaktualnienia.  
 
Opera TV Store działa na bazie wydajnego silnika Opery i wspiera aplikacje oparte o HTML5, SVG, Canvas, CE-HTML i OIPF, które dostarczają bogate środowisko znane z przeglądarek desktopowych i specyficzne środowisko, wykorzystywane przez deweloperów na rynku telewizorów.
Ocena 2.17/5 (43.44%) (320 głosów)
 • Śledzik
TAGI: opera   przeglardki   wideo   tv  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.