Flickr z lepszą ochroną prywatności

Pawel Cebula, 31-08-2011 | Źródło: RWW

Flickr, podobnie jak inne serwisy pozwalające na łatwe dzielenie się zdjęciami, oferuje obsługę informacji dotyczący miejsca wykonania danej fotografii. Tym razem twórcy tego serwisu udostępnili opcję, która pozwala na lepszą ochronę prywatności.

Na temat Flickra w ostatnim czasie najwięcej mówi się w kontekście niepowodzeń - nie oznacza to jednak, że serwis się nie rozwija tkwiąc w stagnacji. Stopniowo dodawane są kolejne funkcje, które mają na celu ułatwienie użytkownikom korzystania z serwisu, a także wprowadzenie brakujących i pożądanych opcji.
 
Tym razem na warsztat wzięto dane geolokalizacyjne, które są zapisywane w fotografii. Nowa funkcja, nosząca nazwę geofences pozwala użytkownikom na tworzenie obszarów, w ramach których możliwe jest ustalenie dostępu dla określonych grup użytkowników. W ten sposób zdjęcia zrobione np. w domu będą dostępne tylko dla rodziny.
 
Aktualnie w serwisie Flickr znajduje się blisko 300 milionów zdjęć i nagrań wideo, które posiadają przypisane konkretne dane dotyczące lokalizacji. Użytkownicy tworząc specjalne kręgi mają możliwość przypisania do nich zdjęć, które już są w serwisie - po zaznaczeniu obszaru odpowiednie fotografie zostaną automatycznie przypisane.
Ocena 2.22/5 (44.46%) (341 głosów)
 • Śledzik
TAGI: geolokalizacja   foto   flickr   zdjecia  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.