Mapy Google z wyszukiwaniem głosowym

Pawel Cebula, 26-08-2011 | Źródło: WebProNews

W połowie czerwca Google udostępniło Chrome z funkcją pozwalającą na wyszukiwanie głosowe. Rozwiązanie to wzbudziło spore zainteresowanie. Tym razem koncern z Mountain View umożliwił wyszukiwanie również na Mapach Google.

Wyszukiwanie głosowe jest bardzo pożądaną funkcją z wielu powodów. Przede wszystkim, ułatwia to korzystanie z różnych usług osobkom niepełnosprawnym. Inną kwestią jest wygoda - niektórzy wolą wypowiedzieć poszukiwaną frazę niż wpisywać ją, szczególnie, gdy jej pisownia jest skomplikowana.

W ostatnich dniach koncern z Mountain View udostępnił inną aktualizację Map Google, która pozwala użytkownikom na bardzo szybkie sprawdzenie prognozy pogody na najbliższe dni. Funkcja ta jest dostępna w ramach oddzielnej warstwy - aktywacji "pogody" możliwa jest przez kliknięcie elementu w prawym górnym rogu.

Aktualnie wyszukiwanie głosowe funkcjonuje wyłącznie w anglojęzycznej wersji Map Google. Z czasem najprawdopodobniej zostanie ono udostępnione również w pozostałych językowych, wymaga to jednak dopracowanie całego mechanizmu i dostosowania go do innych wersji.

Ocena 2.97/5 (59.38%) (615 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wyszukiwarki   mapy   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.