Wpisy z Google+ również w Gmailu

Pawel Cebula, 23-08-2011 | Źródło: Google

Nie od dzisiaj wiadomo, że Google kładzie ogromny nacisk na to, aby możliwie jak największa liczba usług i serwisów była ze sobą zintegrowana. Ostatnio powstał specjalny widżet dla Gmaila, który pobiera informacje z Google+.

Koncern z Mountain View doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest umiejętne tworzenie i rozwijanie całego ekosystemu, jakim dysponuje. Użytkownicy, którzy korzystają z Gmaila i Google+ mogą być zainteresowani nowym widżetem, który pobiera ostatnie wiadomości z Google+ osoby, z którą aktualnie wymieniamy korespondencję.

Dostęp do wiadomości będzie uzależniony od tego, jakie ustawienia dotyczące kręgów zastosowane zostaną w przypadku Google+, wydaje się więc, że powinno to rozwiązać kwestie związane z obawami dotyczącymi ochrony prywatności. Oczywiste jest również to, że korzystanie z widżetu możliwe jest w przypadku, gdy obie osoby korzystają z Google+.

Wprowadzenie tego elementu w Gmailu spotkało się raczej z pozytywnym odzewem ze strony użytkowników. Część z nich zasugerowała, że warto by było również wprowadzić możliwość przeglądania wiadomości e-maili z Gmaila bezpośrednio w ramach nowego serwisu społecznościowego giganta wyszukiwarkowego.

Ocena 2.75/5 (54.95%) (293 głosów)
 • Śledzik
TAGI: gmail   widget   google+   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.