Wodpress częstym wyborem dla popularnych stron

Pawel Cebula, 22-08-2011 | Źródło: Wordpress

Wordpress niezmiennie od lat jest jedną z najchętniej wybieranych platform blogowych. Coraz częściej jest również wykorzystywany w przypadku najpopularniejszych serwisów w Internecie.

Początkowo Wordpress miał być prostym narzędziem, które umożliwi łatwe stworzenie własnego bloga i dostosowanie go do własnych potrzeb. Z czasem Wordpress zaczął ewoluować w kierunku uniwersalnej platformy, która pozwoli na zaspokojenie potrzeb zarówno początkującym, jak i bardziej wymagającym użytkownikom.

W 2010 roku 8.5 procenta najpopularniejszych stron internetowych wykorzystywała możliwości Wordpressa. W tym roku zlecono powtórzenie badań, aby sprawdzić, jak w tej chwili kształtuje się trend. Globalnie, z Wordpressa korzysta 14.7 procenta z miliona najpopularniejszych serwisów internetowych - oznacza to niemal dwukrotnych wzrost w ciągu roku.

Wygląda na to, że z czasem liczba ta może ulec zwiększeniu. Blisko 22 na 100 nowych, aktywnych domen internetowych w Stanach Zjednoczonych prowadzi do strony, która została oparta o popularny skrypt blogowy. Rozwiązanie problemu nadmiernego obciążenia serwera w przypadku popularniejszych stron może dodatkowo zachęcić do skorzystania z Wordpressa.

Ocena 2.52/5 (50.35%) (282 głosów)
 • Śledzik
TAGI: cms   wordpress   popularnosc  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.