Prognoza pogody na Mapach Google

Pawel Cebula, 19-08-2011 | Źródło: Google

Mapy Google należą do grona usług, które są dość intensywnie rozwijane przez koncern z Mountain View. Jedną z ostatnich nowości jest udostępnienie specjalnej warstwy, która umożliwia sprawdzenie pogody.

Usługa Google Maps pozwala użytkownikom na korzystanie z wielu różnych warstw, dzięki czemu możliwe jest oglądanie m.in. zdjęć satelitarnych, map i korków. Jedną z ostatnich warstw, które zostały dodane w tej usłudze jest "pogoda". Dzięki niej użytkownik może sprawdzić pogodę w dowolnym zakątku świata.
 
Aby wyświetlić aktualną prognozę pogody wystarczy kliknąć kwadrat wyświetlany w prawym górnym rogu mapy a następnie z listy dostępnych warstw wybrać "pogodę". Po przeładowaniu zawartości obszaru w którym jest wyświetlana mapa możliwe będzie wskazanie dowolnej miejscowości lub regionu.
 
Po lewej stronie okna znajdują się dodatkowe opcje, które umożliwiają użytkownikowi zmianę jednostek temperatury i prędkości wiatru. Wyświetlane są również dane dotyczące minimalnej, maksymalnej i średniej temperatury. Użytkownik może również wyświetlić prognozę krótkoterminową (na najbliższe godziny), jak i długoterminową (do 10 dni).
Ocena 2.55/5 (50.9%) (420 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   pogoda   mapy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.