Microsoft organizuje bezpłatny kurs tworzenia stron i webaplikacji

Pawel Cebula, 19-08-2011 | Źródło: własne

Internet jest obecnie najszybciej rozwijającym się źródłem informacji, dlatego też coraz więcej zarówno osób prywatnych, jak i firm chce w nim zaistnieć. Firma Microsoft zaprasza na bezpłatny kurs dotyczący tworzenia stron www i aplikacji web, skierowany do ciekawych nowinek profesjonalistów i przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem.

W dzisiejszych czasach najłatwiejszym sposobem na zaistnienie w internecie jest posiadanie swojej strony internetowej. Niekiedy jest ona nawet głównym elementem funkcjonowania firmy. Rozwój takich rodzajów biznesu jak sklepy internetowe, serwisy aukcyjne, porównywarki cen czy zakupy grupowe w internecie to jedynie przykłady. Mimo to, aż 39 procent polskich przedsiębiorstw nie posiada strony internetowej, tracąc przez to ponad 17 milionów potencjalnych klientów, którzy regularnie korzystają w Polsce z internetu.
 
Jak stworzyć dobrze funkcjonującą stronę internetową, nie angażując w to dużej liczby osób i nie inwestując ogromnych kwot pieniędzy? Jest to trudne do zrobienia samodzielnie, ponieważ konfigurowanie serwerów, szukanie narzędzi programistycznych czy wdrażanie strony to dla większości społeczeństwa pojęcia abstrakcyjne.
 
Dlatego Microsoft oferuje nowy, darmowy kurs, który w przystępny sposób wyjaśni  zagadnienia związane z procesem tworzenia aplikacji web i pokaże jak krok po kroku założyć stronę internetową oraz z jakich aplikacji i narzędzi korzystać, by ją rozwijać. Poszczególne odcinki będą prezentowały najważniejsze tematy związane z aplikacjami web. Podczas jednej lekcji uczestnicy kursu zdobędą gruntowną wiedzę dotyczącą jednego konkretnego zagadnienia.
 
Kurs aplikacji web to bezpłatny samouczek, który poprowadzi od początku przez proces tworzenia aplikacji www zarówno od pustego szablonu, jak i na podstawie CMSów – gotowych systemów zarządzania treścią. Podczas kursu eksperci z Microsoft przedstawią tajniki programu Microsoft Platform Installer, środowisko wspomagające tworzenie i modyfikowanie aplikacji WebMatrix oraz technologie, w których można łatwo stworzyć własne aplikacje. W części poświęconej CMS-om każdy uczestnik będzie mógł poznać szczegółowo systemy Umbraco, Joomla, Wordpress i Drupal. Zostanie udzielony również szereg wskazówek, jak wybrać najlepszego hostera i wdrożyć aplikację na zewnętrzny serwer, a także jak uruchomić swoją aplikację w Windows Azure.
 
Kurs przygotowany jest w formie nie dłuższych niż 15 min. prezentacji. Będzie on aktualizowany  dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek i czwartek, i potrwa do końca listopada. Kurs będzie dostępny pod tym adresem.
 
Uczestnicy kursu będą mogli skorzystać z pomocy ekspertów Microsoft oraz specjalistów IT, którzy będą odpowiadali na pytania związane z kursem i omawianymi narzędziami na stronie codeguru.pl.
Ocena 2.16/5 (43.18%) (302 głosów)
 • Śledzik
TAGI: strony   internet   www   microsoft  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.