Jak idą prace nad Street View w Polsce?

Pawel Cebula, 18-08-2011 | Źródło: Google

Jak wiadomo, od pewnego czasu trwają intensywne prace nad udostępnieniem wyczekiwanej przez wszystkich funkcji Street View, która umożliwi poruszanie się po największych miastach w trybie widoku ulicy. Google poinformował o postępach prac w Polsce.

Street View jest dość kontrowersyjną usługą - z jednej strony użytkownicy bardzo chętnie korzystają z możliwości podziwiania różnych część największych miast na świecie. Po drugiej stronie barykady znajdują się zwykli ludzie i mieszkańcy, których ulice i domy zostały sfotografowane i umieszczone w ramach usługi Map Google.
 
W pierwszej fazie samochody Google sfotografowały Wrocław, Poznań, Warszawę, Kraków, Trójmiasto. W sierpniu z kolei samochody Google z charakterystycznym aparatem pojawiły się w Białymstoku, Łodzi i Szczecinie. Z czasem planowane jest również sfotografowanie największych atrakcji turystycznych.
 
Każdy internauta ma możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie znajdują się samochody Google - po wybraniu kraju wyświetlana jest nazwa województwa i powiatów, na terenie których poruszają się auta wyszukiwarkowego giganta.
Ocena 2.36/5 (47.1%) (476 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mapy   street   google   view  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.