Google zmienia odnośniki stron

Pawel Cebula, 17-08-2011 | Źródło: SEL

Użytkownicy korzystający z wyszukiwarki Google z pewnością zauważyli, że od kilku tygodni trwają intensywne testy linków stron, wyświetlanych pod poszczególnymi wynikami wyszukiwania. Google oficjalnie potwierdził, że nowa forma wyświetlania linków powinna być dostępna dla wszystkich.

Wykonując zapytanie w wyszukiwarce Google większość osób mogła zwrócić uwagę, że pod konkretnymi wynikami wyświetlane są również dodatkowe odnośniki, które prowadzą do innych stron z konkretnej domeny. Do tej pory wyświetlane były w sposób "kompaktowy", jednak w ostatnich tygodniach zaszły poważne zmiany.
 
 
Od teraz wszystkie dodatkowe odnośniki do strony będą wyświetlane bardzo podobnie jak normalne pozycje wyników wyszukiwania. Linki będą widoczne w dwóch kolumnach, uwzględniając tytuł konkretnej strony, pełny odnośnik i opis. Ma to pozwolić użytkownikom na jeszcze łatwiejsze odnalezienie strony, która jest poszukiwana.
 
Przy okazji Google zadbał o poprawienie algorytmu funkcji "sitelinks", dzięki czemu listy odnośników powinny być znacznie bardziej trafne i dopasowane do tego, czego może w danej chwili szukać użytkownik. Funkcja ta już w tej chwili działa w przypadku anglojęzycznej wersji Google, wkrótce powinna być dostępna również w polskiej.
Ocena 2.34/5 (46.7%) (376 głosów)
 • Śledzik
TAGI: strony   sitelinks   linki   odnosniki   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.