Adobe Muse ułatwi projektowanie stron

Pawel Cebula, 16-08-2011 | Źródło: CNET

Firma Adobe ostatnio przyspieszyła swoje prace nad wydaniem nowych narzędzi, którymi mogą być zainteresowani twórcy stron internetowych. Jedną z nowości jest Muse, którym zainteresowane mogą być przede wszystkim osoby, które słabo radzą sobie z programowaniem.

Tworzenie własnej strony internetowej wymusza na danej osobie znajomość podstaw programowania i umiejętności stworzenia odpowiedniej grafiki, która sprawi, że strona będzie wyglądała estetycznie. Bardzo często jest jednak tak, że osoba znająca się na programowaniu nie ma pojęcia o grafice - i vice versa.

Adobe Muse jest tworzone specjalnie z myślą o osobach, które bardzo dobrze radzą sobie z obsługą narzędzi takich jak Illustrator, czy InDesign. Stworzenie odpowiedniego projektu graficznego pozwoli na przekształcenie go w normalnie funkcjonującą stronę z uwzględnieniem wszystkich elementów.

Producent Muse przewidział również możliwość dodawania kodu HTML do projektu, dzięki czemu możliwe jest również wstawienie innych elementów, których nie dało się ująć w formie graficznej i wymagane jest skorzystanie z HTML-a.

Część osób być może i będzie zainteresowana najnowszym narzędziem Adobe - nie ma jednak co liczyć na to, że przy użyciu Muse możliwe będzie zbudowanie zaawansowanej i złożonej strony internetowej. Premiera tej aplikacji przewidziana jest na początek 2012 roku.

Ocena 2.67/5 (53.5%) (443 głosów)
 • Śledzik
TAGI: adobe   indesign   air   muse  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2011-08-16
  Jak ktoś nie umie zrobić strony to nie będzie kupował takiego drogiego programu (na pewno tani nie jest, a może jednak) tylko zleci to komuś kto umie.
 • program
  Dodał: Gość data: 2011-08-16
  dobrze gdy nowosci sa madre , adobe komplikuje zycie w internecie nie od teraz z prymitywnej chciwosci bo nie opartej na inteligencji, ktora pozwala zarabiac bez utrudniania i komplikowania

 • Dodał: Gość data: 2011-08-17
  html to totalna podstawa ...
  jesli ktos sobie z tym nie radzi to wg mnie nie powinien wogole brac sie za takie rzeczy jak "programowanie"


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.