Nowy algorytm Google również w Polsce

Pawel Cebula, 12-08-2011 | Źródło: Google

Jak wiadomo, Google od pewnego czasu pracuje nad nowym algorytmem, który nosi nazwę "Panda". Jego zadaniem jest ułatwienie użytkownikom dotarcia do stron internetowych z treścią o wysokiej jakości.

Ostatnie miesiące w przypadku Google upływają pod znakiem optymalizacji algorytmu wyszukiwarki, wypowiadając tym samym wojnę wszystkim spamerom i farmom treści, które znajdowały się wysoko w wynikach wyszukiwania pomimo bardzo niskiej wartości treści znajdującej się w serwisie.

Koncern z Mountain View doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda sytuacja. Działania niektórych firm miały bardzo duży wpływ na jakość i trafność zwracanych wyników wyszukiwania, które bardzo często miały niewiele wspólnego z samym zapytaniem. Rozwiązaniem problemu miała być "Panda".

Najnowsze rozwiązanie funkcjonowało jednak do tej pory przede wszystkim w przypadku wyszukiwarki Google w Stanach Zjednoczonych. Zakończenie prac i analiz nad rezultatami pozwoliło Google na wdrożenie nowego algorytmu również w przypadku pozostałych wersji językowych wyszukiwarki.

Aktualnie wdrażanie nowych rozwiązań dotyczy wszystkich wersji Google poza koreańską, japońską i chińską - w tych trzech przypadkach nadal trwają prace, które pozwolą na osiągnięcie zamierzonego efektu.

Panda poza tym, że przynosi swoje efekty w przypadku zwykłych użytkowników, ma również znaczenie dla webmasterów i właścicieli stron internetowych. Część osób skarży się na to, że po wprowadzeniu nowego algorytmu strona znacząco spadła w wynikach wyszukiwania. Google zapowiada optymalizację silnika wyszukiwarki i zachęca m.in. do korzystania z Centrum pomocy dla webmasterów.

Ocena 2.5/5 (50%) (280 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   algorytm   serp   panda  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.