Mój startup: manifo.com

Dawid Kulbaka, 11-08-2011 | Źródło: Mój startup

W kolejnym odcinku Mój Startup Mirek Lasok opisuje swoją platformę do tworzenia stron WWW - Manifo.com. Zapraszamy do lektury!

Witam wszystkich, nazywam się Mirosław Lasok, jestem pomysłodawcą serwisu manifo.com – platformy do tworzenia stron internetowych.

Co to jest manifo?

manifo.com to intuicyjne połączenie wizualnego Edytora stron z CMS-em, dzięki czemu użytkownik może szybko zbudować dowolną stronę internetową (Edytor), a następnie zarządzać nią z poziomu administracji (CMS).
 
 
Tworzenie strony jest bardzo proste i polega na przeciąganiu (technologia drag&drop) gotowych elementów jak tekst, zdjęcie, mapa, galeria, film oraz dodawaniu gotowych aplikacji np. bloga. Użytkownik może zmieniać każdy widoczny element strony – wystarczy na niego kliknąć i wybrać czy chce się zmienić jego zawartość czy może sposób prezentacji.
 
Edytor manifo został tak zaprojektowany, aby dawał pełną swobodę użytkownikowi w tworzeniu jak i zarządzaniu stroną. Oprócz edytora i administracji użytkownik otrzymuje także: szablony graficzne, hosting, adres www, integrację z social media i wiele innych...  Co ważne – manifo dostępne jest całkowicie za darmo i dla każdego.

Pomysł

Pracując nad różnymi projektami zawsze brakowało nam narzędzia, dzięki któremu moglibyśmy szybko zbudować stronę firmową czy marketingową. Testowaliśmy różne kreatory stron dostępne na rynku, ale nie oferowały one takiej elastyczności jakiej oczekiwaliśmy. Za każdym razem byliśmy zmuszeni zlecać zrobienie nawet najmniejszej strony programistom, a to zabierało ich cenny czas...
Tak narodził się pomysł na manifo – prosty w obsłudze a zarazem wszechstronny kreator stron połączony z Systemem Zarządzania Treścią.

Technologie

manifo korzysta ze znanych technologii PHP, MySQL, MongoDB, Javascript, Zend, HTML5, CSS3, iMagick, PhantomJS. Największym wyzwaniem są przeglądarki – ich kompatybilność ze standardami. Robimy wszystko aby manifo wszędzie wyglądało i działało w sposób identyczny.

Model biznesowy

Model biznesowy manifo to połączenie modelu reklamowego z płatnymi kontami Premium (model Freemium). Oferujemy podstawową funkcjonalność za darmo, natomiast dodatkowe rozszerzone funkcje dostępne będą (po wakacjach) w płatnych kontach Premium.

Statystyki

Obecnie manifo jest w fazie beta. Nasi użytkownicy stworzyli blisko 14 000 stron o przeróżnej tematyce: strony hobbistyczne, firmowe, marketingowe, fan kluby, imitacje blogów (aplikacja Blog pojawi się w w ciągu 2 tygodni)... W większości są to strony polskie, jednak nie brakuje także stron angielskich a nawet arabskich.

Plany, cele

Nowe funkcjonalności: Obecnie wdrażamy pierwszą aplikację (blog), którą użytkownicy będą mogli dodać do swojej strony za pomocą dwóch klików. Kolejnymi ważnymi funkcjonalnościami będą: aplikacja forum, zarządzanie użytkownikami oraz konta premium. Oczywiście cały czas dodajemy także drobne rzeczy, które usprawniają pracę na manifo.com.
 
Ekspansja międzynarodowa. Głównym celem manifo jest ekspansja na rynki zagraniczne. Pierwszy krok mamy już za sobą – uruchomiliśmy kilka wersji językowych. Jesteśmy świadomi ogromu pracy organizacyjnej jak i marketingowej, jednak nie możemy czekać, szczególnie że konkurencja jest olbrzymia.

Pozostałe

Nad manifo pracuje obecnie 9 osób. Projekt finansujemy ze środków własnych oraz unijnej dotacji 8.1 w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Nazwa manifo pochodzi od łacińskiego słowa manifesto i oznacza "podaję do publicznej wiadomości".
 
Zapraszam na manifo.com!

Chcesz opisać swój startup?

Zerknij na webinside.pl/startup, zapraszamy!

Ocena 2.86/5 (57.11%) (429 głosów)
 • Śledzik
TAGI: startupy   mojstartup  

Komentarze:

 • ogrzewany kotlet
  Dodał: Gość data: 2011-08-11
  Takich pomysłów było już dużo

 • Dodał: Gość data: 2011-08-12
  Tumblr tez już był a generuje 250 mln odsłon dziennie!
  Ważne jest podejście do tematu, diabeł tkwi w szczegółach
 • historia pomysłów
  Dodał: Gość data: 2011-08-17
  Dobrze napisałeś, cytuję "Takich pomysłów było już dużo". Zapominając, że o sukcesie decyduje zespół, wykonanie oraz pomysł na zarabianie.
 • jhgyhguh
  Dodał: ghgbhb data: 2012-01-31
  hj
  hgbhbh
  vgh
  jhbjgvbhb
  bvgvgvy
  bhvhb

 • Dodał: Pomogłeś/aś mi dzięki data: 2012-01-31
  dzięki

 • Dodał: Pomogłeś/aś mi dzięki data: 2012-01-31
  dzięki

 • Dodał: Pomogłeś/aś mi dzięki data: 2012-01-31
  dzięki


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.