Mapy Binga z funkcją geolokalizacji

Pawel Cebula, 09-08-2011 | Źródło: Blog MSDN

Microsoft w ostatnim czasie kładzie bardzo intensywny nacisk na rozwój usługi Bing Maps. Ostatnią nowością jest geolokalizacja, która działa zarówno w przypadku tradycyjnych komputerów, jak i smartfonów.

Większość osób jest przyzwyczajona do tego, że to Google wyznacza standardy w kwestii innowacji stosowanych w przypadku map. Tak było przez długi czas, jednak wygląda na to, że Microsoft zaczyna powoli doceniać istotę oferowania dobrej i funkcjonalnej usługi, która umożliwia łatwe przeglądanie map dowolnego miejsca na Ziemii.

Jedną z ostatnich nowości jest funkcja globalnej geolokalizacji użytkownika. Koncern z Redmond dołożył wszelkich starań, aby usługa ta działała zarówno w przypadku komputerów, jak i urządzeń mobilnych takich jak smartfony, czy tablety. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje HTML5.

Microsoft przy okazji udostępnił również API, które pozwala programistom wykorzystać możliwości, jakie drzemią w Mapach Binga włączając w to funkcję geolokalizacji. Usługa ta dostępna jest pod adresem Bing.com/Maps.

Ocena 2.41/5 (48.12%) (266 głosów)
 • Śledzik
TAGI: geolokalizacja   bing   mapy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.